Festyn Ekologiczny WFOŚiGW i Radia „Zachód”

10 czerwca 2016 r., uczestniczyliśmy w Festynie Ekologicznym „Chronimy środowisko”, zorganizowanym przez WFOŚiGW w Zielonej Górze i „Radio Zachód” z okazji Międzynarodowego Dnia Ochrony Środowiska Naturalnego.

Festyn odbył się na terenie parku należącym do „Radia Zachód”. Uczestnikami były dzieci z zielonogórskich przedszkoli i szkół.

Stoisko „Ekoszkoły” cieszyło się dużym zainteresowaniem dzieci, najmłodsze samodzielnie kolorowały obrazki związane z segregacją odpadów, starsze dzieci rozwiązywały krzyżówki ekologiczne i brały udział w konkursach prawidłowej segregacji odpadów. Dzieci, które wykazały się największą wiedzą o odpadach, a zwłaszcza o bioodpadach otrzymały od nas maskotkę Agatkę Segregatkę!

Podczas festynu, „Łużycki Związek Gmin” otrzymał od WFOŚiGW w Zielonej Górze pamiątkowy czek na realizację kampanii „Mądrze kupujesz i segregujesz-odpady redukujesz”. Wykonawcą kampanii będzie Zakład Zagospodarowania Odpadów Sp. z o.o.