img_9143

Wyniki konkursu ekologicznego pn. “Odpady w naszym życiu”

4 października 2016 r. w Zakładzie Zagospodarowania Odpadów w Marszowie zebrała się komisja konkursowa, która oceniła nadesłane prace. Do konkursów przeprowadzonych w 3 kategoriach wiekowych zgłoszono 62 prace. Łącznie w konkursach wzięło udział 365 uczniów.

Prace oceniane były zgodnie z następującymi wymogami: zgodność z tematem konkursu, zgodność z wymogami technicznymi konkursu, pomysłowość oraz dobór materiałów, estetyka wykonania oraz siła przekazu.
Komisja w składzie: Przewodnicząca Komisji – Grażyna Niklewicz oraz członkowie: Magdalena Skrzypczak, Joanna Blinow, Agnieszka Michałowska, Wiesław Zaleszczak oraz Bolesław Strojek przyznała następujące miejsca:

w kategorii: klas I-III szkół podstawowych

I miejsce
Szkoła Podstawowa nr 8 im. Bolesława Chrobrego w Żarach, ul. Partyzantów 9, 68-200 Żary
Uczniowie klasy III a:

  1. Anastazja Kowalczewska
  2. Anna Markowska
  3. Wiktoria Ostrówka
  4. Wiktoria Urszulak
  5. Julia Kominek
  6. Maja Kominek
  7. Zofia Wiązek
  8. Tomasz Maślanka
  9. Anna Stebner
    Opiekun: Danuta Szczotka

II miejsce
Szkoła Podstawowa im. Orląt Lwowskich w Żarkach Wielkich, gmina Trzebiel
Uczniowie:

  1. Kryspin Kulik kl. I
  2. Hanna Popiel kl. I
  3. Marika Puczyńska kl. I
  4. Julia Twarda kl. II
  5. Amelia Gacka kl. II
  6. Natalia Dżumyło kl. II
    Opiekun: Justyna Ganczar

III miejsce
Szkoła Podstawowa w Lubanicach, Lubanice 20, 60-200 Żary
Uczniowie:

  1. Miłosz Juchacz kl. II
  2. Katarzyna Kmiecik kl. II
  3. Karolina Kułak kl. II
  4. Gabriela Kuros kl. II
  5. Patryk Pietrowiak kl. II
  6. Łucja Pluta kl. II
  7. Julia Szepiczak kl. II
  8. Wiktoria Więckowska kl. II
  9. Sebastain Winiarski kl. II
  10. Marcin Zofiński kl. II
    Opiekun: Małgorzata Dobroń

w kategorii: klas IV-VI szkół podstawowych

I miejsce
Szkoła Podstawowa nr 5 im. Polskich Noblistów Żarach, ul. Częstochowska 15, 68-200 Żary
Uczniowie:

  1. Julia Rabiega kl. VI
  2. Julia Pilot kl. VI
  3. Malwina Smarzyńska kl. VI
  4. Anna Witkowska kl. VI
  5. Maurycy Pękala kl. VI
    Opiekun: Ewa Bylczyńska

II miejsce
Szkoła Podstawowa im. Orląt Lwowskich w Żarkach Wielkich, ul. Kościelna 25, 68-210 Nowe Czaple
Uczniowie:

  1. Fryderyk Stopak kl. V
  2. Faustyna Stopak kl. IV
  3. Alicja Danielska kl. VI
  4. Nikola Kłosińska kl. VI
  5. Amelia Ciszek kl. V
  6. Oliwier Mazur kl. V
  7. Tomasz Sadowski kl. V
  8. Jan Kuziora kl. V
  9. Dominika Bąk kl.V
  10. Anna Zołotucha kl. V
    Opiekun: Justyna Ganczar

III miejsce
Szkoła Podstawowa w Lubanicach, Lubanice 20, 68-200 Żary
Uczniowie:

  1. Jan Dominiak kl. VI
  2. Błażej Garbowski kl. VI
  3. Wiktoria Kułak kl. VI
  4. Weronika Kumorek kl. VI
  5. Norbert Trzoski kl.VI
    Opiekun: Wioletta Kłębukowska

w kategorii: klas gimnazjalnych:
I miejsce
Gimnazjum im. Adama Mickiewicza w Brodach, ul. Kilińskiego 11, 68-343 Brody
Uczniowie:

  1. Julia Mamot kl. III
  2. Anna Wypych kl. III
  3. Marlena Stankiewicz kl. III
  4. Paulina Gawron kl. III
    Opiekun: Agnieszka Stróż

II miejsce
Gimnazjum im. Adama Mickiewicza w Brodach, ul. Kilińskiego 11, 68-343 Brody
Uczniowie:

  1. Emilia Adamska kl. I
  2. Aleksandra Dremo kl. I
  3. Wiktoria Kowalczuk kl. I
  4. Mateusz Kulczyk kl. I
  5. Norbert Matuszewski kl. I
  6. Meriam Sakowska kl. I
  7. Oliwia Stępień kl. I
  8. Emilia Sztoń kl. I
    Opiekun: Aniela Odyniec

III miejsce
Zespół Szkół nr 2 – Publiczne Gimnazjum nr 2 w Żaganiu, ul. Nocznickiego 18, 68-100 Żagań
Uczniowie:

  1. Agnieszka Rohde
  2. Julia Łoskot
  3. Zuzanna Kowalska
  4. Michał Podlak
    Opiekun: Marlena Wolska

Nagrody dla zwycięzców konkursów zostały sfinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze w ramach kampanii pn. „Mądrze kupujesz i segregujesz – odpady redukujesz”.

Komisja przyznała również po 3 wyróżnienia w każdej kategorii:

w kategorii: klas I-III szkół podstawowych:

IV miejsce
Szkoła Podstawowa w Sieniawie Żarskiej, Sieniawa Żarska 40, 68-213 Lipinki Łużyckie
Uczniowie:

  1. Hanna Nowak kl. III
  2. Anna Sendrowicz kl. III
  3. Michalina Robaszewska kl. III
  4. Aleksandra Milińska kl. III
  5. Karolina Kraśnicka kl. III
  6. Mateusz Chudzik kl. III
  7. Kacper Olejniczak kl. III
  8. Jakub Czerniec kl. III
  9. Sebastian Pudło III
    Opiekun: Małgorzata Antkiewicz

V miejsce
Szkoła Podstawowa nr 1 im. Fryderyka Chopina w Żarach, ul. Szymanowskiego 8, 68-200 Żary
Uczniowie:

  1. Jakub Lenk kl. II d
  2. Emilia Lipa kl. II d
  3. Nadia Bartkowiak kl. II d
  4. Hanna Andrzejewska kl. II d
  5. Michał Lipiec kl. II d
    Opiekun: Krystyna Rewaj

VI miejsce
Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 im. Ofiar stalagu VIII C w Żaganiu, ul. Wesoła 38, 68-100 Żagań
Uczniowie:

  1. Jakub Kogut kl. III
  2. Maciej Migoń kl. III
  3. Wiktoria Kogut kl. II
  4. Adrian Koszal kl. III
    Opiekun: Małgorzata Migoń

w kategorii: klas IV-VI szkół podstawowych

IV miejsce
Szkoła Podstawowa w Sieniawie Żarskiej, Sieniawa Żarska 40, 68-213 Lipinki Łużyckie
Uczniowie:

  1. Szymon Miliński kl. IV
  2. Dawid Jańczyk kl. IV
  3. Nadia Kowalik kl. V
  4. Natalia Pokrywiecka kl. V
  5. Kornelia Norko kl. IV
  6. Oskar Bazak kl. IV
    Opiekun: Ewelina Królik

V miejsce
Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Żaganiu, ul. Wojska Polskiego 1 , 68-100 Żagań
Uczniowie:

  1. Oliwia Karnicka kl. VI a
  2. Amelia Welcz kl. VI a
  3. Dominik Rotarski kl. VI a
  4. Jagoda Błażałek kl. VI a

Opiekun: Ewa Gzyl

VI miejsce
Szkoła Podstawowa nr 2 w Lubsku, ul. Niepodległości 2, 68-300 Lubsko
Uczniowie:

  1. Karolina Tołłoczko kl. Va
  2. Liwia Tatomir kl. Va
  3. Julia Pawlaczek kl. V a
  4. Michalina Goch kl. V b
  5. Aleksander Kiełek kl. V b
    Opiekun: Ewa Grzywacz

w kategorii: klas gimnazjalnych:

IV miejsce
Zespół Szkół w Bieniowie
Uczniowie klasy II:

  1. Konrad Antosz
  2. Gracjan Ostrowski
  3. Julia Baryła
  4. Tymoteusz Więckiewicz
  5. Maciej Motyl
    Opiekun: Joanna Stróż

V miejsce

Gimnazjum nr 2 im. Aleksandra Kamińskiego, ul. Broni Pancernej 8, 68-200 Żary
Uczniowie klasy 1 b:

  1. Aleksandra Ślipko
  2. Natalia Mroczka
  3. Dawid Rewaj
  4. Wiktoria Porwisiak
    Opiekun: Agnieszka Suszycka