Warsztaty i konkurs ekologiczny w Szkole Podstawowej nr 2 w Gubinie

Aż 3 dni „Ekoszkoła” gościła w zaprzyjaźnionej Szkole Podstawowej im. 73 Pułku Zmechanizowanego Ułanów Karpackich w Gubinie.

2 marca 2018 r. przeprowadziliśmy lekcje ekologiczne w klasach pierwszych. Głównym celem zajęć było zapoznanie z nowymi zasadami prawidłowej segregacji odpadów obowiązującymi od lipca 2017 r. Poruszyliśmy też tematy zbiórki odpadów niebezpiecznych, bioodpadów, recyklingu i dbania o najbliższe otoczenie. Dzieci wykazały się imponującą wiedzą. Część pierwszoklasistów zwiedzała ZZO w Marszowie w ubiegłym roku, więc sporo już wiedzieli i potrafili opisać drogę odpadów od wyrzucenia do kosza do ponownego pojawienia się na półce sklepowej.

5 i 6 marca 2018r. dla przedstawicieli klas I – VI SP nr 2 i SOSW w Gubinie zorganizowaliśmy konkurs ekologiczny, podczas którego uczniowie mieli za zadanie wykazać się wiedzą ekologiczną, utrwalić poznane zasady segregacji, uczyć się współpracy i dobrze się bawić. Zadania teoretyczne i praktyczne bardzo podobały się uczniom. Dzieci z ochotą rozwiązywały quiz o aluminium, odgadywały czas rozkładu odpadów, segregowały odpady po śniadaniu, grały w gry, tworzyły prace z puszek aluminowych, plakaty, hasła i rymowanki ekologiczne.

Inicjatorka i główną organizatorką ekologicznych dni w szkole była pani Jolanta Kanadys.