Przedszkolaki z Gubina i z Guben witają wiosnę w ZZO Marszów

W pierwszy dzień wiosny 21 marca 2018r. gościliśmy dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 1 z Gubina oraz z Przedszkola „Regenbogen” z Guben.  W ramach realizowanego polsko-niemieckiego projektu przedszkolaki spędziły w naszym zakładzie kilka godzin poznając funkcjonowanie zakładu oraz uczestnicząc w ekologicznych zajęciach. Najpierw dzieci prześledziły proces odzyskiwania surowców wtórnych oraz wytwarzania kompostu z bioodpadów. Następnie podczas zajęć w sali edukacyjnej utrwalały kolory pojemników i zasady prawidłowej segregacji. Dzieci tworzyły również wspólną pracę „Wiosna w mieście – Fruhling in der Stadt”. A ponieważ to był pierwszy dzień kalendarzowej wiosny, więc była tez marzanna, śpiew i zabawy na świeżym powietrzu.