“Wiem jak segregować!” konkurs plastyczny dla przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych

Serdecznie zapraszamy przedszkola i szkoły podstawowe do udziału w konkursie ekologicznym “WIEM JAK SEGREGOWAĆ!” organizowanym przez Zakład Zagospodarowania Odpadów w Marszowie. Przedmiotem konkursu jest wykonanie plakatu przedstawiającego prawidłowe zasady segregacji odpadów i korzyści z tego płynące (zgodnie z zasadami obowiązującymi od 1 lipca 2017r.). Na prace czekamy do 11 maja 2018r.

Konkurs przeznaczony jest dla:

  • przedszkolaków
  • uczniów klas I-III szkół podstawowych
  • uczniów klas IV-VII szkół podstawowych

z 22 gmin woj. lubuskiego objętych systemem gospodarki odpadami Zakładu Zagospodarowania Odpadów w Marszowie (Bobrowice, Brody, Bytnica, Gozdnica, Gubin (gmina i miasto) Iłowa, Jasień, Krosno Odrzańskie, Lipinki Łużyckie, Lubsko, Łęknica, Maszewo, Nowogród Bobrzański, Przewóz, Trzebiel, Tuplice, Wymiarki, Żagań (gmina i miasto), Żary (gmina i miasto).

Uczniowie mają za zadanie stworzyć indywidualną pracę plastyczną (plakat) przedstawiającą zasady prawidłowej segregacji odpadów i korzyści z tego płynące.

Zasady segregacji muszą  być zgodne z Rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 29 grudnia 2016 r. w sprawie szczegółowego sposobu selektywnego zbierania wybranych frakcji odpadów, a obowiązujące od 1 lipca 2017r. (http://naszesmieci.mos.gov.pl/jak-segregowac).

Im ciekawsze pomysły, tym większa szansa na nagrodę.

Technika pracy konkursowej: praca wykonana samodzielnie przy zastosowaniu dowolnie wybranych technik plastycznych (rysowanie, malowanie, wyklejanie, wydzieranie, wycinanie, grafika itp.). Konkurs nie obejmuje prac przestrzennych.

Rozmiar plakatu: dowolny.

Terminy konkursu:Rozpoczęcie konkursu: 9 kwietnia 2018 r.

Termin zgłoszenia prac: do 11 maja 2018 r.

Ogłoszenie wyników: 16 maja 2018 r.

Uroczyste wręczenie nagród: 19 maja 2018 r. podczas Dnia Otwartego ZZO Marszów.

 

Regulamin i załączniki do pobrania:

regulamin-konkursu-wiem-jak-segregowac