Zaproszenie do udziału w projekcie “Szkolne i przedszkolne projekty recyklingowe”

recal_nowe_logo

Fundacja  na rzecz Odzysku Opakowań Aluminiowych RECAL w Warszawie wraz z Zakładem Zagospodarowania Odpadów w Marszowie serdecznie zapraszają szkoły i przedszkola do udziału w ogólnopolskim projekcie „Szkolne i przedszkolne projekty recyklingowe”. Projekt ma na celu promocję recyklingu opakowań aluminiowych, ze szczególnym uwzględnieniem puszek aluminiowych.

Dzieci z Przedszkola nr 2 z Żagania zwiedzają ZZO w Marszowie

img_3629

24 października 2017 r. zakład zwiedzały przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola nr 2 w Żaganiu. Dzieci obejrzały budynek wagowy, halę wyładunku, sortownię i kompostownię. Po wycieczce podczas zajęć w sali edukacyjnej dzieci poznały Agatkę Segregatkę – maskotkę-logo „Ekoszkoły”. Przedszkolaki z ochotą kolorowały rysunki ucząc się jednocześnie kolorów pojemników i prawidłowej segregacji odpadów.

Zajęcia ekologiczne w Miejskim Przedszkolu nr 6 im. Bożeny Nemcovej w Żaganiu

img_1888

8 czerwca 2017r. przeprowadziliśmy zajęcia ekologiczne w czterech najstarszych grupach w Miejskim Przedszkolu nr 6 im. Bożeny Nemcovej w Żaganiu. Przedszkolaki znają już Agatkę Segregatkę, bo uczestniczyły w podobnych zajęciach w poprzednich latach, a część z nich zwiedzała Zakład Zagospodarowania Odpadów w Marszowie.