Zapraszamy na świąteczne warsztaty recyklingowe

W dniach 3 – 21 grudnia 2018 r. „Ekoszkoła” organizuje recyklingowe warsztaty ozdób świątecznych dla przedszkolaków i dzieci szkół podstawowych. Nasze ozdoby pochodzą z tego, co chcieliśmy wyrzucić, są śliczne i mogą być cennym podarunkiem dla bliskich lub dekoracją naszego domu.

Warsztaty są bezpłatne i trwają ok. 1,5 godziny. Zapewniamy materiały potrzebne do tworzenia prac.

Zobacz więcej »

Przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola nr 5 z Żagania zwiedzają ZZO Marszów

29 października 2018 r. odwiedziły nas przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola nr 5 z Żagania. Dzieci zwiedziły sortownię i kompostownię, zobaczyły odzyskane surowce wtórne i kompost. W sali edukacyjnej dzieci kolorowały obrazki jednocześnie ucząc się kolorów pojemników i zasad prawidłowej segregacji.

Zobacz więcej »

Kolejna wycieczka dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 6 z Żagania

26 października 2018 r. gościliśmy dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 6 z Żagania. Przedszkolaki wraz z opiekunami sprawdzali co dzieje się ze śmieciami po przekroczeniu bramy zakładu w Marszowie. Dzieci zobaczyły jak i gdzie waży się przywożone śmieci, ile odpadów trafia do hali załadunku, na jakie frakcje sortuje się odpady, jak odzyskuje się surowce wtórne oraz jak powstaje kompost.

Zobacz więcej »

Uczniowie z SP w Dychowie zwiedzają ZZO

16 października 2018 r. do ZZO w Marszowie przyjechali uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Dychowie. Była to ich pierwsza wycieczka do naszego zakładu. Uczniowie i opiekunowie z zainteresowaniem oglądali obiekty zakładu budynek wagowy, halę wyładunku, sortownię, boksy z surowcami wtórnymi, kompostownię. Teraz wiedzą jak ważne jest segregowanie odpadów w domach.

Zobacz więcej »