Uczniowie z Przewozu zwiedzają zakład

img_3864

14 listopada 2017 r. zakład zwiedzali uczniowie klas I-III ze Szkoły Podstawowej im. kpt. S. Betleja w Przewozie. Uczniowie byli bardzo ciekawi co dzieje się ze śmieciami, które zabiera od nich śmieciarka. Grupa zobaczyła wagę, na której waży się przywożone odpady, sortownię, w której pozyskuje się cenne surowce wtórne oraz kompostownię, w której produkujemy kompost. W sali edukacyjnej uczniowie odpowiadali na pytania dotyczące segregacji różnych rodzajów odpadów.

Zobacz więcej »

Zaproszenie do udziału w projekcie “Szkolne i przedszkolne projekty recyklingowe”

recal_nowe_logo

Fundacja  na rzecz Odzysku Opakowań Aluminiowych RECAL w Warszawie wraz z Zakładem Zagospodarowania Odpadów w Marszowie serdecznie zapraszają szkoły i przedszkola do udziału w ogólnopolskim projekcie „Szkolne i przedszkolne projekty recyklingowe”. Projekt ma na celu promocję recyklingu opakowań aluminiowych, ze szczególnym uwzględnieniem puszek aluminiowych.

Zobacz więcej »

Przyjazd uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1 z Lubska

img_3836

9 listopada 2017 r. odwiedzili nas uczniowie z kl. III a i III d ze Szkoły Podstawowej nr 1 z Lubska. Uczniowie wraz z nauczycielami zwiedzili najważniejsze obiekty zakładu sprawdzając, co dzieje się ze śmieciami na każdym etapie. Zobaczyli budynek wagowy, halę wyładunku, sortownię, boksy na surowce wtórne, kompostownię i plac dojrzewania kompostu oraz kwaterę składową. Podczas zwiedzania dzieci zadawały sporo pytań.

Zobacz więcej »

Wycieczka uczniów z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Żarach

img_3828

6 listopada 2017r. gościliśmy grupę młodzieży z Technikum Logistycznego z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego z Żar. Uczniowie wraz z nauczycielami zwiedzali zakład, aby od środka zobaczyć jak wygląda system gospodarki odpadów. Zadawali mnóstwo pytań na temat sposobów gromadzenia odpadów, transportu, metod odzysku, dokumentacji, itp. Mamy nadzieję, że nabyta wiedza pomoże uczniom w dalszej edukacji.

Zobacz więcej »