ZZO Marszów laureatem XX edycji Konkursu Puchar Recyklingu

Zakład Zagospodarowania Odpadów Sp. z o.o. w Marszowie został Laureatem Zbiórki Tworzyw Sztucznych w Konkursie Puchar Recyklingu. Nagrodę w imieniu Prezesa Zarządu Jacka Połomki odebrał Wojciech Dronia Dyrektor ds. inwestycji i rozwoju podczas Międzynarodowego Kongresu Ochrony Środowiska ENVICON Environment, który odbył się w dniach 10-11 października w 2019 r. w Poznaniu.

Zobacz więcej »

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Brzeźnicy szukają sposobów jak ograniczyć odpady z tworzyw sztucznych

9 października 2019 r. na wycieczkę po zakładzie i zajęcia edukacyjne przyjechali uczniowie klas VII i VIII ze Szkoły Podstawowej z Brzeźnicy. Najpierw uczniowie zapoznali się z zakładem oglądając film o budowie i otwarciu zakładu, następnie wyruszyli na zwiedzanie. Uczniowie zobaczyli najważniejsze miejsca tj. wagę, halę wyładunku odpadów, sortownię, boksy na surowce wtórne,

Zobacz więcej »

Jak odzyskać surowce wtórne? – uczniowie z Szkoły Podstawowej nr 2 z Lubska zwiedzają ZZO w Marszowie

7 października 2019 r. odwiedzili nas uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 z Lubska. Dzieci zobaczyły najważniejsze obiekty zakładu wagę, sortownię, boksy z surowcami wtórnymi, plac dojrzewania kompostu oraz podziwiały pracujące tu maszyny i pojazdy. Ogrom śmieci oraz proces odzysku surowców wtórnych uświadomił im, że śmieci nie znikają z koszy i musimy je odpowiednio segregować. Podczas zwiedzania, jak i zajęć w sali edukacyjnej uczniowie wykazali się dużą wiedzą nabytą w domu i w szkole.

Zobacz więcej »