Zajęcia ekologiczne w klasie II a w Szkole Podstawowej w Jasieniu

20 kwietnia 2017r. z okazji Dnia Ziemi zostaliśmy zaproszeni do przeprowadzenia warsztatów ekologicznych w klasie II a w Szkole Podstawowej w Jasieniu. Uczniowie mówili dlaczego świętujemy Dzień Ziemi, jakie znają inne święta ekologiczne i po co je obchodzimy. W trakcie zajęć dzieci poznały pojęcia takie jak recykling, surowce wtórne, bioodpady, kompost. Uczniowie poznali również proces przetwarzania plastikowej butelki PET. Dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w zajęciach segregując prawidłowo odpady. Wielką radość sprawiło im zgniatanie butelek za pomocą specjalnej zgniatarki. Mamy nadzieję, że taka dawka wiedzy pozytywnie wpłynie na świadomość dlaczego należy segregować odpady oraz na dbanie o najbliższe otoczenie.