Organizacja wycieczek edukacyjnych do Łużyckiego Centrum Recyklingu w Marszowie w roku szkolnym 2023/2024

Wycieczki edukacyjne po zakładzie w Marszowie są bezpłatne, organizowane przez cały rok, od poniedziałku do piątku w godzinach 8-14. Dojazd do zakładu we własnym zakresie.
Na wycieczki  zapraszamy szczególnie zorganizowane grupy z placówek oświatowych.

Wycieczka dla jednej grupy trwa ok. 90 minut i obejmuje:

Zobacz więcej »

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Lubsku zwiedzają ZZO

Dzięki stałej współpracy ze Szkołą Podstawową nr 1  w Lubsku uczniowie pogłębiają swoją wiedzę na temat segregacji odpadów podczas wycieczek po zakładzie, jak i lekcji w szkole. 9 października 2022r. odwiedzili nas uczniowie klas młodszych, aby zobaczyć co dzieje się ze śmieciami, gdy przekroczą bramę ZZO w Marszowie. Ogrom śmieci przeraża dzieci, ale odzyskane surowce wtórne pokazują,że warto segregować! Dziękujemy za wizytę.

Zobacz więcej »

Przyjazd uczniów ze Szkoły Podstawowej z Bobrowic

22 września 2022 r. do naszego zakładu przyjechali uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Bobrowicach. Uczniowie wraz z nauczycielami zobaczyli co dzieje się ze śmieciami w ZZO Marszów. Zobaczyli m.in. jak i gdzie waży się przywożone śmieci, ile odpadów trafia do hali załadunku, na jakie frakcje sortuje się odpady oraz jak powstaje kompost.

Zobacz więcej »

Uczniowie ze szkoły w Miodnicy na wycieczce w Zakładzie Zagospodarowania Odpadów w Marszowie

14 czerwca 2022r. zakład zwiedzali uczniowie klas IV-VIII ze Szkoły Podstawowej z Miodnicy. Grupa zwiedziła zakład, zobaczyła proces sortowania odpadów i kompostowania bioodpadów. Podczas zajęć edukacyjnych w sali rozmawialiśmy o tym, dlaczego warto segregować śmieci, jak robić to prawidłowo, dodatkowo uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę rozwiązując ekologiczne krzyżówki i quizy, za które otrzymywali nagrody.

Zobacz więcej »

Przedszkole „Zielony Zakątek” z Żagania na wycieczce w ZZO w Marszowie

25 maja 2022 r. odwiedziły nas dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Zielony Zakątek” z Żagania. Przedszkolaki miały okazję prześledzić cały proces segregacji odpadów odbywający się na terenie zakładu oraz dowiedzieć się jak i z czego powstaje kompost. Po wycieczce dzieci poznały Agatkę Segregatkę i uczyły się prawidłowej segregacji odpadów.

Zobacz więcej »