Posumowanie konkursu „Ekologiczne zakupy – korzyści dla nas i dla środowiska”

Dziękujemy za udział w konkursie i gratulujemy każdemu uczestnikowi talentu i wiedzy jak robić ekologiczne zakupy z korzyścią dla nas i dla środowiska. Serdecznie dziękujemy również nauczycielom i rodzicom za pomoc i wsparcie.

Na konkurs wpłynęły 372 prace, w tym 95 prac przedszkolaków, 165 prac uczniów klas I-IV, 82 prace uczniów klas V-VIII oraz 30 prac uczniów ze szkół specjalnych.

Zobacz więcej »

„Ekologiczne zakupy – korzyści dla nas i dla środowiska” – konkurs plastyczny dla przedszkolaków oraz uczniów szkół podstawowych i szkół specjalnych

Zapraszamy dzieci w wieku przedszkolnym, uczniów ze szkół podstawowych i szkół specjalnych do udziału w konkursie plastycznym pn. „Ekologiczne zakupy – korzyści dla nas i dla środowiska” organizowanym przez Zakład Zagospodarowania Odpadów w Marszowie. Przedmiotem konkursu jest wykonanie plakatu przedstawiającego sposoby ograniczania powstawania odpadów podczas codziennych zakupów. Na prace czekamy do 22 maja 2023 r. Dla laureatów przewidziano atrakcyjne nagrody, które zostaną wręczone 3 czerwca 2023 r. podczas Dnia Otwartego ZZO Marszów.

Zobacz więcej »

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Lubsku zwiedzają ZZO

Dzięki stałej współpracy ze Szkołą Podstawową nr 1  w Lubsku uczniowie pogłębiają swoją wiedzę na temat segregacji odpadów podczas wycieczek po zakładzie, jak i lekcji w szkole. 9 października 2022r. odwiedzili nas uczniowie klas młodszych, aby zobaczyć co dzieje się ze śmieciami, gdy przekroczą bramę ZZO w Marszowie. Ogrom śmieci przeraża dzieci, ale odzyskane surowce wtórne pokazują,że warto segregować! Dziękujemy za wizytę.

Zobacz więcej »

Ekolekcje w plenerze

Na zaproszenie pana W. Kosiady, prezesa Ogródków Działkowych w Lubsku i pomysłodawcy Zielonych Lekcji, 23 września 2022 r. przeprowadziliśmy ekolekcje dla uczniów klasy I a i II b ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Lubsku na terenie ogródków działkowych. Szczególną uwagę zwróciliśmy na prawidłową segregację bioodpadów, ponieważ to właśnie z nich uzyskujemy naturalny nawóz do roślin.

Zobacz więcej »

Przyjazd uczniów ze Szkoły Podstawowej z Bobrowic

22 września 2022 r. do naszego zakładu przyjechali uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Bobrowicach. Uczniowie wraz z nauczycielami zobaczyli co dzieje się ze śmieciami w ZZO Marszów. Zobaczyli m.in. jak i gdzie waży się przywożone śmieci, ile odpadów trafia do hali załadunku, na jakie frakcje sortuje się odpady oraz jak powstaje kompost.

Zobacz więcej »