Organizacja wycieczek edukacyjnych do Łużyckiego Centrum Recyklingu w Marszowie w roku szkolnym 2023/2024

Wycieczki edukacyjne po zakładzie w Marszowie są bezpłatne, organizowane przez cały rok, od poniedziałku do piątku w godzinach 8-14. Dojazd do zakładu we własnym zakresie.
Na wycieczki  zapraszamy szczególnie zorganizowane grupy z placówek oświatowych.

Wycieczka dla jednej grupy trwa ok. 90 minut i obejmuje:

Zobacz więcej »

Łużyckie Centrum Recyklingu w Marszowie – zmiana nazwy

Uprzejmie informujemy, iż z dniem 06.07.2023 r. nastąpiła zmiana nazwy naszej Spółki z Zakładu Zagospodarowania Odpadów Spółka z o.o. na:
Łużyckie Centrum Recyklingu Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością.

Jednocześnie chcemy podkreślić, że zmiana dotyczy nazwy Spółki, a wszystkie pozostałe dane, w tym adres siedziby, numer NIP, REGON, KRS oraz numer rachunku bankowego i numery telefonów, pozostają bez zmian.

Aktualne dane Spółki:

Łużyckie Centrum Recyklingu Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością   

68-200 Żary, Marszów 50A

NIP: 9282010639

REGON: 080226740

Zobacz więcej »

Posumowanie konkursu „Ekologiczne zakupy – korzyści dla nas i dla środowiska”

Dziękujemy za udział w konkursie i gratulujemy każdemu uczestnikowi talentu i wiedzy jak robić ekologiczne zakupy z korzyścią dla nas i dla środowiska. Serdecznie dziękujemy również nauczycielom i rodzicom za pomoc i wsparcie.

Na konkurs wpłynęły 372 prace, w tym 95 prac przedszkolaków, 165 prac uczniów klas I-IV, 82 prace uczniów klas V-VIII oraz 30 prac uczniów ze szkół specjalnych.

Zobacz więcej »

„Ekologiczne zakupy – korzyści dla nas i dla środowiska” – konkurs plastyczny dla przedszkolaków oraz uczniów szkół podstawowych i szkół specjalnych

Zapraszamy dzieci w wieku przedszkolnym, uczniów ze szkół podstawowych i szkół specjalnych do udziału w konkursie plastycznym pn. „Ekologiczne zakupy – korzyści dla nas i dla środowiska” organizowanym przez Zakład Zagospodarowania Odpadów w Marszowie. Przedmiotem konkursu jest wykonanie plakatu przedstawiającego sposoby ograniczania powstawania odpadów podczas codziennych zakupów. Na prace czekamy do 22 maja 2023 r. Dla laureatów przewidziano atrakcyjne nagrody, które zostaną wręczone 3 czerwca 2023 r. podczas Dnia Otwartego ZZO Marszów.

Zobacz więcej »

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Lubsku zwiedzają ZZO

Dzięki stałej współpracy ze Szkołą Podstawową nr 1  w Lubsku uczniowie pogłębiają swoją wiedzę na temat segregacji odpadów podczas wycieczek po zakładzie, jak i lekcji w szkole. 9 października 2022r. odwiedzili nas uczniowie klas młodszych, aby zobaczyć co dzieje się ze śmieciami, gdy przekroczą bramę ZZO w Marszowie. Ogrom śmieci przeraża dzieci, ale odzyskane surowce wtórne pokazują,że warto segregować! Dziękujemy za wizytę.

Zobacz więcej »