„Mała Szkoła” z Konina Żagańskiego zwiedza ZZO w Marszowie

24 września 2018r. nasz zakład zwiedzali uczniowie klasy pierwszej z „Małej Szkoły” Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Koninie Żagańskim. Dzieci zobaczyły główne obiekty zakładu: budynek wagowy, sortownię, boksy na surowce wtórne, kompostownię, plac dojrzewania kompostu. Rozmawialiśmy również dlaczego warto segregować odpady i jak to robić prawidłowo.

Organizacja wycieczek edukacyjnych do ZZO Marszów

Wycieczki edukacyjne po zakładzie w Marszowie są bezpłatne, organizowane przez cały rok, od poniedziałku do piątku w godzinach 8-15. Dojazd do zakładu we własnym zakresie.
Na wycieczki  zapraszamy szczególnie zorganizowane grupy z placówek oświatowych.

Wycieczka dla jednej grupy trwa ok. 90 minut i obejmuje:

Przedszkolaki z Lipinek Łużyckich zwiedzają zakład i uczą się segregacji

9 maja 2018r. nasz zakład odwiedziła grupa przedszkolaków z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego z Lipinek Łużyckich. Dzieci zwiedziły zakład, dowiedziały się co to są surowce wtórne i jak się je odzyskuje, poznały pojęcia bioodpady, kompost i recykling. Po wycieczce utrwaliły nabytą wiedzę podczas zajęć edukacyjnych w sali oraz kolorowały ekologiczne obrazki.