Warsztaty i konkurs ekologiczny w Szkole Podstawowej nr 2 w Gubinie

4 i 5 kwietnia 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Gubinie odbyły się warsztaty ekologiczne dla klas I-III oraz konkurs dla klas V. Uczniowie z młodszych klas uczyli się po co i jak prawidłowo segregować odpady, natomiast uczniowie klas V swoją wiedzę na temat ekologii sprawdzali podczas różnych konkurencji konkursowych

Wycieczka uczniów z Ośrodka dla Dzieci z Wadami Słuchu i Mowy z Żar

W dniach 2 – 3 kwietnia 2019 r. Zakład Zagospodarowania Odpadów w Marszowie zwiedzali uczniowie z Ośrodka dla Dzieci z Wadami Słuchu i Mowy z Żar. Uczniowie obejrzeli główne obiekty zakładu: budynek wagowy, sortownię, boksy na surowce wtórne, odpady wielkogabarytowe, kompostownię. Po wycieczce uczniowie wzięli udział w warsztatach recyklingowych.

Miejskie Przedszkole nr 8 z Żar na wycieczce i warsztatach w ZZO

28 marca 2019 r. na wycieczkę po zakładzie przyjechały dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 8 z Żar. Przedszkolaki zobaczyły dokąd trafiają śmieci z ich domowych koszy i co się później z nimi dzieje. Po zwiedzaniu zakładu dzieci wykonywały ozdoby wielkanocne w ramach świątecznych warsztatów recyklingowych.

Przedszkolaki z Nowogrodu Bobrzańskiego na zajęciach Ekoszkoły

27 marca 2019r. w zakładzie w Marszowie gościliśmy dzieci z Przedszkola z Nowogrodu Bobrzańskiego. Dzieci dzielnie przeszły przez cały zakład zapoznając się z drogą jaką pokonują śmieci, aby stać się surowcem wtórnym. Po wycieczce przedszkolaki wzięły udział w warsztatach recyklingowych, podczas których samodzielnie wykonywały wielkanocne zajączki i kurczaczki.