Uczniowie ze Szkoły Podstawowej z Tuplic zwiedzają zakład w Marszowie

21 kwietnia 2022r.  do zakładu przyjechali uczniowie z klasy II i III ze Szkoły Podstawowej z Tuplic. Dzieci chciały zobaczyć co dzieje się ze śmieciami, które zabierają śmieciarki. Uczniowie zobaczyli główne obiekty zakładu tj. budynek wagowy, halę wyładunku, sortownię, boksy z surowcami wtórnymi, kompostownię. Teraz wiedzą jak ważne jest prawidłowe segregowanie odpadów w domach.

Zobacz więcej »

Wizyta dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 8 im. Misia Uszatka – Przyjaciela Przyrody z Żar

22 marca 2022r. gościliśmy dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 8 im. Misia Uszatka – Przyjaciela Przyrody z Żar. Przedszkolaki zwiedzając zakład dowiedziały się, jaką drogę muszą przebyć śmieci, zanim trafią do recyklingu, a także jak ważne jest segregowanie śmieci.

Dzieci z Gminnego Przedszkola w Przewozie uczą się co to jest recykling

18 marca obchodzimy Światowy Dzień Recyklingu. Tego dnia na warsztaty ekologiczne do ZZO w Marszowie przyjechały 5-6 latki z Gminnego Przedszkola w Przewozie. Przedszkolaki zobaczyły dokąd trafiają śmieci i co się z nimi dalej dzieje. Dzieci zobaczyły również jak wiele wysiłku trzeba włożyć, aby posegregować to czego nie zrobiliśmy w domu.

Organizacja wycieczek edukacyjnych do ZZO Marszów

Wycieczki edukacyjne po zakładzie w Marszowie są bezpłatne, organizowane przez cały rok, od poniedziałku do piątku w godzinach 8-15. Dojazd do zakładu we własnym zakresie.
Na wycieczki  zapraszamy szczególnie zorganizowane grupy z placówek oświatowych.

Wycieczka dla jednej grupy trwa ok. 90 minut i obejmuje: