Wycieczka dzieci z Przedszkola nr 1 z Lubska

30 maja 2019 r. nasz zakład zwiedzały dzieci z Przedszkola nr 1 im. M. Konopnickiej z Lubska. Przedszkolaki zobaczyły dokąd trafiają śmieci i co się z nimi dalej dzieje. Dzieci zobaczyły również jak wiele wysiłku trzeba włożyć, aby posegregować to czego nie zrobiliśmy w domu. Przedszkolaki uczyły się również co to jest recykling i upcykling.

Zobacz więcej »

ZZO w Marszowie zwiedzają uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej i Środowiskowego Domu Samopomocy z Lubska

7 maja 2019 r. nasz zakład zwiedzali uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej i Środowiskowego Domu Samopomocy z Lubska. Grupa zobaczyła co dzieje się z odpadami od momentu wjazdu śmieciarki i ważenia odpadów aż po odzyskane surowce wtórne oraz wyprodukowany kompost. Mamy nadzieję, że od teraz wszyscy będą z przekonaniem i prawidłowo segregować odpady w domach.

Warsztaty i konkurs ekologiczny w Szkole Podstawowej nr 2 w Gubinie

4 i 5 kwietnia 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Gubinie odbyły się warsztaty ekologiczne dla klas I-III oraz konkurs dla klas V. Uczniowie z młodszych klas uczyli się po co i jak prawidłowo segregować odpady, natomiast uczniowie klas V swoją wiedzę na temat ekologii sprawdzali podczas różnych konkurencji konkursowych

Wycieczka uczniów z Ośrodka dla Dzieci z Wadami Słuchu i Mowy z Żar

W dniach 2 – 3 kwietnia 2019 r. Zakład Zagospodarowania Odpadów w Marszowie zwiedzali uczniowie z Ośrodka dla Dzieci z Wadami Słuchu i Mowy z Żar. Uczniowie obejrzeli główne obiekty zakładu: budynek wagowy, sortownię, boksy na surowce wtórne, odpady wielkogabarytowe, kompostownię. Po wycieczce uczniowie wzięli udział w warsztatach recyklingowych.

Miejskie Przedszkole nr 8 z Żar na wycieczce i warsztatach w ZZO

28 marca 2019 r. na wycieczkę po zakładzie przyjechały dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 8 z Żar. Przedszkolaki zobaczyły dokąd trafiają śmieci z ich domowych koszy i co się później z nimi dzieje. Po zwiedzaniu zakładu dzieci wykonywały ozdoby wielkanocne w ramach świątecznych warsztatów recyklingowych.