Organizacja wycieczek edukacyjnych do ZZO Marszów

Wycieczki edukacyjne po zakładzie w Marszowie są bezpłatne, organizowane przez cały rok, od poniedziałku do piątku w godzinach 8-15. Dojazd do zakładu we własnym zakresie.
Na wycieczki  zapraszamy szczególnie zorganizowane grupy z placówek oświatowych.

Wycieczka dla jednej grupy trwa ok. 90 minut i obejmuje:

Zobacz więcej »

Szkoła Podstawowa nr 1 z Lubska na wycieczce w ZZO

16 października 2019 r. nasz zakład zwiedzali uczniowie klas 1 ze Szkoły Podstawowej nr 1 z Lubska. Uczniowie zobaczyli co dzieje się z odpadami od momentu wjazdu śmieciarki na zakład aż po odzyskane surowce wtórne i kompost. Ogrom śmieci oraz proces odzysku surowców wtórnych uświadomił dzieciom, że śmieci nie znikają i musimy je odpowiednio segregować.

Zobacz więcej »

Uczniowie z SP nr 8 z Żar zwiedzają ZZO Marszów

15 października 2019 r. na wycieczkę po zakładzie w Marszowie przyjechali uczniowie klasy II i III ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Żarach. Uczniowie z zainteresowaniem zwiedzali zakład oraz śledzili proces odzyskiwania surowców wtórnych. Mieli mnóstwo pytań dotyczących funkcjonowania zakładu, działających maszyn, produkcji kompostu i prawidłowej segregacji. Mamy nadzieję, że wycieczka po zakładzie i zajęcia edukacyjne w sali pozwolą uczniom lepiej dbać o najbliższe otoczenie.

Zobacz więcej »

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Brzeźnicy szukają sposobów jak ograniczyć odpady z tworzyw sztucznych

9 października 2019 r. na wycieczkę po zakładzie i zajęcia edukacyjne przyjechali uczniowie klas VII i VIII ze Szkoły Podstawowej z Brzeźnicy. Najpierw uczniowie zapoznali się z zakładem oglądając film o budowie i otwarciu zakładu, następnie wyruszyli na zwiedzanie. Uczniowie zobaczyli najważniejsze miejsca tj. wagę, halę wyładunku odpadów, sortownię, boksy na surowce wtórne,

Zobacz więcej »