Organizacja wycieczek edukacyjnych do ZZO Marszów

Wycieczki edukacyjne po zakładzie w Marszowie są bezpłatne, organizowane przez cały rok, od poniedziałku do piątku w godzinach 8-15. Dojazd do zakładu we własnym zakresie.
Na wycieczki  zapraszamy szczególnie zorganizowane grupy z placówek oświatowych.

Wycieczka dla jednej grupy trwa ok. 90 minut i obejmuje:

Szkoła Podstawowa z Bieniowa na wycieczce w ZZO w Marszowie

28 stycznia 2019 r. w zakładzie w Marszowie gościliśmy uczniów klas VII i VIII ze Szkoły Podstawowej z Bieniowa. Uczniowie prześledzili proces segregowania odpadów od momentu wjazdu śmieciarki aż do pozyskania surowców wtórnych i powstania kompostu. Uczniowie mieli również okazję obserwować pracę ludzi na różnych stanowiskach oraz wkładany trud  i zaangażowanie w wykonywanie obowiązków.

Zobacz więcej »

Uczniowie z SP 4 z Żagania na wycieczce i świątecznych warsztatach recyklingowych

18 grudnia 2018r. gościliśmy uczniów klas I – III Szkoły Podstawowej nr 4 z Żagania. Uczniowie zwiedzili zakład, a następnie wzięli udział w warsztatach recyklingowych. Dzieci wykonywały świąteczne ozdoby wykorzystując surowce wtórne m.in. gazety, rolki po papierze, wytłaczanki do jajek.

Przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola nr 5 z Żagania zwiedzają ZZO Marszów

29 października 2018 r. odwiedziły nas przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola nr 5 z Żagania. Dzieci zwiedziły sortownię i kompostownię, zobaczyły odzyskane surowce wtórne i kompost. W sali edukacyjnej dzieci kolorowały obrazki jednocześnie ucząc się kolorów pojemników i zasad prawidłowej segregacji.