Dzień Otwarty Zakładu Zagospodarowania Odpadów w Marszowie i II bieg ekologiczny „Piątka z Ekoszkołą” 18 maja 2019 r.

Biegi ekologiczne dla dzieci i dorosłych, zwiedzanie nowoczesnego zakładu przetwarzania odpadów, konkursy z nagrodami, kolorowe atrakcje dla dzieci – to wszystko już 18 maja 2019 r. podczas festynu ekologicznego w ZZO Marszów.

Na kilka godzin nowoczesny zakład przetwarzania odpadów komunalnych zostanie udostępniony do zwiedzania mieszkańcom regionu. Przygotowano wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych: warsztaty recyklingowe, konkursy ekologiczne, zamki dmuchane, malowanie twarzy, bańki mydlane, wata cukrowa, poczęstunek. Na festynie będzie rozdawany bezpłatny kompost „KOMPO-ZZO Marszów” wyprodukowany w ZZO Marszów z odpadów zielonych.

Program:

• 10:00 – otwarcie Dnia Otwartego ZZO Marszów
  • 11:00 – rozdanie nagród laureatom konkursu „Jak mogę ograniczyć plastik?”
  • 12:30 – bieg dla dzieci „Mini Piątka z Ekoszkołą”
  • 13:00 – bieg „Piątka z Ekoszkołą”
  • zwiedzanie zakładu
  • „Miasteczko Recyklingowe” – warsztaty recyklingowe pod opieką plastyczki, miłośniczki recyklingu Pani Magdaleny Godawy-Jabłko
  • „Leśna Osada” – stoisko edukacyjne Nadleśnictwa Lipinki
  • Gry ekologiczne: ekologiczne koło fortuny, plenerowa gra planszowa, wirtualna gra segregacji puszek aluminiowych
  • „Cross Trening Żagań” – strefa treningu ogólnorozwojowego
  • Strefa Malucha” – zamki dmuchane, bańki mydlane, malowanie twarzy, wata cukrowa,
  • poczęstunek.
  • 15:00 – zakończenie

W biegu głównym udział weźmie około 250 uczestników, w biegu dla dzieci 170. Celem imprezy jest promocja zdrowego, wolnego od nałogów trybu życia, promocja postaw proekologicznych
w zakresie postępowania z odpadami, a przede wszystkim w zakresie prawidłowej segregacji
u źródła.

Organizatorami biegów są Zakład Zagospodarowania Odpadów Sp. z o.o. w Marszowie
oraz Klub Sportowy Żary Runners Team.