IV Dzień Otwarty ZZO Marszów za nami!

Zwiedzanie nowoczesnego zakładu przetwarzania odpadów, ekologiczne konkursy z nagrodami, kolorowe atrakcje dla dzieci, wspaniała zabawa – to wszystko miało miejsce podczas rodzinnego festynu ekologicznego w ZZO Marszów.

Ponad 200 osób uczestniczyło w IV Dniu Otwartym Zakładu Zagospodarowania Odpadów, który odbył się 20 maja 2017 r. w Marszowie.
Mieszkańcy regionu mieli okazję zwiedzić regionalną instalację przetwarzania odpadów komunalnych, poznać zasady jej funkcjonowania oraz dowiedzieć się co dzieje się dalej z odpadami, które trafiają do zakładu.
Podczas festynu rozdano nagrody dla 15 finalistów konkursu plastycznego „Segreguj bioodpady!” ogłoszonego w kwietniu w 22 gminach w 3 kategoriach wiekowych: przedszkola, klasy I-III szkoły podstawowej oraz klasy IV-VI szkoły podstawowej.
Laureatom serdecznie gratulujemy!
Każdy uczestnik festynu mógł sprawdzić swoją wiedzę na temat odpadów biorąc udział w konkursach i quizach dotyczących segregacji bioodpadów. Prawidłowe odpowiedzi nagradzane były upominkami oraz kompostem wyprodukowanym w ZZO Marszów.
Najmłodsi wzięli udział w warsztatach recyklingowych, podczas których samodzielnie wykonywali zabawki z materiałów pochodzących z recyklingu.
Po raz pierwszy zorganizowano konkurencje sportowe, w których wykorzystano surowce wtórne m.in. papierowe kule, plastikowe nakrętki, worki na śmieci. Oprócz tego „maluchy” mogły skorzystać z wielu atrakcji: dmuchanych zamków, malowania buziek, baniek mydlanych oraz waty cukrowej.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w naszym festynie!
Do zobaczenia za rok!