Festyn ekologiczny w Mirostowicach Dolnych

29 września 2017 r. odbył się Festyn ekologiczny w Mirostowicach Dolnych (gmina Żary), w którym uczestniczyła rekordowa liczba 600 dzieci.

Organizatorem festynu była Gmina Żary, a w festynie uczestniczyli uczniowie z  siedmiu szkół z Gminy Żary, reprezentacja Warsztatów Terapii Zajęciowej przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Żarach, uczniowie ze  Szkoły Podstawowej nr 10 w Żarach, leśniczy z Nadleśnictwa Lipinki Łużyckie oraz Zakład Zagospodarowania Odpadów z Marszowa ze stoiskiem „Ekoszkoła”. Nasze stoisko cieszyło się ogromnym zainteresowaniem, dzieci chętnie rozwiązywały krzyżówki i zadania związane z segregacją odpadów oraz zadawały mnóstwo pytań. Podczas festynu odbył się konkurs piosenki ekologicznej, występy taneczne, pokaz mody ekologicznej oraz występy teatralne.