Lekcje ekologii w Publicznej Szkole Podstawowej im. Stefana Batorego w Brodach

23 kwietnia 2018r. uczniowie klas 1-3 z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Stefana Batorego w Brodach wzięli udział w lekcjach ekologicznych ph. „Segregujemy odpady i dbamy o środowisko.” Dzieci zapoznały się z nowymi zasadami segregacji odpadów obowiązującymi od 1 lipca 2017r. Uczniowie odpowiadali na pytania dlaczego należy segregować odpady, jak robić to prawidłowo, czego nie wolno wyrzucać do koszy na śmieci oraz co to jest recykling. Dzieci miały również okazje do praktycznego sprawdzenia wiedzy segregując odpady do kolorowych worków. Młodsi kolorowali obrazki, starsi grali w ekologiczne gry. Na zakończenie zajęć wszyscy otrzymali kredki ufundowane przez Urząd Gminy w Brodach oraz Przedsiębiorstwo Usług Miejskich w Gubinie.