Fundacja RECAL partnerem „Piątki z Ekoszkołą”

Mamy przyjemność ogłosić Państwu, że uczestnicy „Piątka z Ekoszkołą” po biegu otrzymają bezpłatne napoje w limitowanej serii aluminiowych puszek EveryCanCounts.

Projekt „Sport dla wszystkich i środowiska”

Fundacja na rzecz Odzysku Opakowań Aluminiowych RECAL dostarczy dla uczestników „Piątka z Ekoszkołą” bezpłatne napoje w limitowanej serii aluminiowych puszek EveryCanCounts w ramach Projektu „Sport dla wszystkich i środowiska” (projekt Erasmus+ „Sport for All and the Environment” nr 590833-EPP-1-2017-1-PL-SPO-SSCP).

Przez cały czas trwania wydarzenia będziemy prowadzili zbiórkę pustych puszek, zachęcając jednocześnie naszych uczestników do właściwego postępowania ze zużytymi opakowaniami.
Partnerami projektu „Sport dla wszystkich i środowiska” przez 18 miesięcy począwszy od 1 stycznia br. jest 5 organizacji z Czech, Polski, Słowacji i Węgier. Obejmuje on m.in. wymianę doświadczeń oraz opracowywanie wytycznych w zakresie zrównoważonych ekologicznie wydarzeń sportowych. W jego ramach planowane jest wsparcie w postaci bezpłatnych napojów w puszkach dla około 100 różnych wydarzeń sportowych w 4 krajach, a także organizacja 5 wydarzeń flagowych (min. po jednym w każdym kraju projektu).

Projekt EveryCanCounts (Każda puszka cenna) powstał, aby zachęcać do recyklingu puszek po napojach, zwłaszcza poza domem – w miejscu pracy, podczas zakupów, podróży czy aktywnego wypoczynku. Inicjatywa została zapoczątkowana w Wielkiej Brytanii a jej sukces spowodował, że została rozszerzona na inne kraje m.in Austrię, Francję, Grecję, Hiszpanię, Irlandię, Rumunię i Węgry, a od 2017 roku również Polskę.

Po więcej informacji zapraszamy na www.everycancounts.pl.

23658390_1920458671548717_323079963163679705_n recal_nowe_logo