I bieg ekologiczny „Piątka z Ekoszkołą”

19 maja 2018 r. podczas „Dnia Otwartego ZZO Marszów” odbędzie się pierwsza edycja „Piątki z Ekoszkołą”. Głównym punktem imprezy będzie bieg na dystansie około 5 kilometrów. Wcześniej na starcie staną również dzieci, które będą miały do pokonania około 500 metrową trasę.
Start i meta zawodów zlokalizowane będą na terenie Zakładu Zagospodarowania Odpadów w Marszowie (pomiędzy Żarami i Żaganiem). Trasa biegu prowadzić będzie przede wszystkim leśnymi ścieżkami.

W biegu głównym wystartuje 200 zawodników, a opłata startowa wynosi tylko 20 zł. Każdy uczestnik biegu głównego otrzyma pamiątkowy medal i koszulkę.
Limit w biegu dla dzieci wynosi 100 uczestników, a udział w nim jest bezpłatny. Dzieci również otrzymają medale.

Celem imprezy jest nie tylko promocja zdrowego, wolnego od wszelkich nałogów trybu życia, ale także promocja postaw i zachowań proekologicznych w zakresie postępowania z odpadami, a przede wszystkim w zakresie prawidłowej segregacji u źródła.

 

Zapisy prowadzone są elektronicznie na stronie www.pulsarsport.pl