Słuchacze UTW z Nowej Soli zwiedzili ZZO Marszów

W dniu 03.10.2019 r. odwiedzili nas słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Nowej Soli. Prezes Zarządu Pan Jacek Połomka wyjaśniał zasady segregacji odpadów oraz odpowiadał na liczne pytania uczestników. Jak się okazało, najwięcej trudności sprawia segregacja tworzyw sztucznych.

Nie każdy „plastik” powinien trafić do żółtego worka. Nie wrzucamy do niego plastikowych mebli i węży ogrodowych, plastikowych elementów samochodowych oraz styropianu budowalnego. Po części teoretycznej słuchacze UTW mieli okazję zobaczyć jak działa zakład zagospodarowania odpadów od środka. Uczestnicy sami przyznali, że nie zdawali sobie sprawy, jak dużo odpadów wytwarza się każdego dnia i jak dużo pracy należy włożyć, aby je zagospodarować. – Była to bardzo edukacyjna i potrzebna wycieczka – powiedzieli słuchacze UTW z Nowej Soli.