Lekcje w szkołach

Na przełomie marca i kwietnia br. w szkołach położonych na terenie gmin w powiecie żarskim i żagańskim oraz w gminie miejskiej Gubin odbędą się lekcje ekologiczne. Najmłodszych uczniów odwiedzi Agatka Segregatka – maskotka Programu Edukacji Ekologicznej „Ekoszkoła”. Przedszkolaki i dzieci z najmłodszych klas szkół podstawowych dowiedzą się m.in. dlaczego warto segregować śmieci, poznają kształty i kolory pojemników na odpady i poszukają odpowiedzi na pytanie, jak i dlaczego warto dbać o środowisko naturalne. Starsi uczniowie ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych nieco bardziej zagłębią się w problemy związane z zagospodarowaniem odpadów. Tematyka lekcji przygotowanych dla młodzieży obejmie m.in. postępowanie z elektroodpadami, tajniki recyklingu, zasady ekologicznej konsumpcji, cenne rady na bioodpady.

Lekcje pilotażowe odbędą się w następujących szkołach:

Gmina miejska Żagań: Publiczne Gimnazjum nr 1 w Żaganiu
Gmina miejska Żary: Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Żarach

Gmina Gubin: Przedszkole Miejskie w Gubinie

Gmina Lubsko: Zespół Szkół Technicznych  w Lubsku

Gmina Jasień: Gimnazjum w Jasieniu

Gmina Iłowa: Gimnazjum im. Jana Pawła II w Iłowej

Gmina Gozdnica: Gimnazjum w Gozdnicy

Gmina Łęknica: Przedszkole Miejskie w Łęknicy

Gmina wiejska Żary: Szkoła Podstawowa w Lubanicach

Gmina wiejska Żagań: Szkoła Podstawowa w Miodnicy

Gmina Wymiarki: Publiczne Gimnazjum przy Zespole Szkół w Wtoszynie

Gmina Tuplice: Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Zespole Szkół w Tuplicach

Gmina Lipinki Łużyckie: Zespół Szkolno – Przedszkolny w Lipinkach Łużyckich

Gmina Trzebiel: Zespół Szkół w Trzebielu

Gmina Brody: Zespół Szkół w Brodach